365. Sven X:et Erixson, Norrlandsmotiv

Droit de suite

Objektsbeskrivning
SVEN X:ET ERIXSON
1899-1970
Norrlandsmotiv
Signerad Sven Erixson. Olja på duk, 46,5 x 61 cm.
Utförd 1940-tal