360. Karin Parrow, Kvinnorna med frukter

Droit de suite

Objektsbeskrivning
KARIN PARROW
1900-1984
Kvinnorna med frukter
Signerad Karin Parrow. Olja på duk, 47 x 61 cm

UTSTÄLLD
Karin Parrow - koloristen, Bror Hjorts Hus, 30 november 2013-26 januari 2014