357. Gösta Sandels, Sjöjungfru

Objektsbeskrivning
GÖSTA SANDELS
1887-1919
Sjöjungfru (Elaine)
Signerad och daterad Sandels 1915. Blyertsteckning, 28 x 24,5 cm.

PROVENIENS
Svensk privatsamling