356. Hilding Linnqvist, Åsneryttare

Droit de suite

Objektsbeskrivning
HILDING LINNQVIST
1891-1984
Åsneryttare
Monogramsignerad HL. Tuschteckning, 30 x 22 cm.
Utförd 1938

PROVENIENS
Dir. Marc Sandler
Mr Ralph Sandler
Svensk privatsamling

LITTERATUR
Hilding Linnqvist; Grekisk resa 1946