348. Bengt Lindström, Hedna-natt

Droit de suite

Objektsbeskrivning
BENGT LINDSTRÖM
1925-2008
Hedna-natt
Signerad Lindström. Olja på duk, 61 x 50 cm.
Utförd 1973

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, sent 1970-tal (inropad av nuvarande ägares fader)