343. Albert Johansson, Semafor II

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ALBERT JOHANSSON
1926-1998
Semafor II
Signerad Albert Johansson och på baksidan signerad, betitlad och daterad 1978. Olja på pannå, 155 x 123 cm.

PROVENIENS
Nordén Auktioner, Stockholm, Nr 12, mars 1994, katalognr 139