333. Inge Schiöler, Basteviken Nordkoster

Droit de suite

Objektsbeskrivning
INGE SCHIÖLER
1908-1971
Basteviken Nordkoster
Signerad och daterad Inge Schiöler 1964. Olja på duk, 58 x 66 cm.
Gunnar Hjorthén nr 364

PROVENIENS
Målningen är köpt direkt av konstnären på 1960-talet av konstnärens kusin och vidare i arv till nuvarande ägare.