300. Esaias Thorén, Surrealistiskt landskap

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ESAIAS THORÉN
1901-1981
Surrealistiskt landskap
Signerad och daterad E. Thorén 1955. Olja på pannå, 60 x 70 cm.