30. Alice Nordin, bronskanna, jugend

Objektsbeskrivning
ALICE NORDIN, kanna, patinerad brons, jugend, 1900-talets början, dekor av fyra kvinnofigurer med slöjor och böljande hår, signerad Alice Nordin vid basen, höjd 29 cm