299. Waldemar Lorentzon, Söndrums Stenhuggeri

Droit de suite

Objektsbeskrivning
WALDEMAR LORENTZON
1899-1984
Söndrums Stenhuggeri, sommaren 1939
Signerad Lorentz. Olja på duk, 35,5 x 44 cm