284. Carl Fredrik Reuterswärd, Non Violence

Droit de suite

Objektsbeskrivning
CARL FREDRIK REUTERSWÄRD
1934-2016
Non Violence
Signerad Carl Fredrik Reuterswärd och numrerad 80/99 på plakett. Grönpatinerad brons monterad på granitsockel, 17 x 25 x 10 cm.