27. Hans Agne Jakobsson, takarmaturer, 1 par, Markaryd

Objektsbeskrivning
HANS AGNE JAKOBSSON, takarmaturer, 1 par, Markaryd 1960-tal, stomme i mässing, varje armatur med sex ljusarmar, höjd 155 cm, diameter 70 cm; slitage