268. Sigrid Hjertén, Landskap, Provence

Objektsbeskrivning
SIGRID HJERTÉN
1885-1948
Landskap, Provence
Signerad Hjertén. Akvarell på papper, 38 x 50 cm.

PROVENIENS
Svensk privatsamling