262. Jane Reumert, vas, 2001

Droit de suite

Objektsbeskrivning
JANE REUMERT, vas, egen verkstad, Danmark 2001, vitglaserat stengods, signerad Jane 2009, höjd 18 cm

PROVENIENS
Galleri Lejonet, Sigtuna Museum 2001, specialutställning med dansk keramik