250. Hertha Hillfon, skulptur, lergods

Droit de suite

Objektsbeskrivning
HERTHA HILLFON, skulptur, lergods, i form av ansiktsmask, glaserad i rött, svart och guld, signerad H Hillfon, höjd 58, längd 63 cm; smärre kantnagg baktill