24. Böhlmarks, golvlampa, 1930-tal

Objektsbeskrivning
BÖHLMARKS, tillskriven, golvlampa, Sverige 1930-tal, fot och fäste i metall, svartlackerad stomme, skärm i gultonat glas, höjd 140 cm; något anlupen, visst slitage