238. Berndt Friberg, vas, Gustavsberg 1956

Droit de suite

Objektsbeskrivning
BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsberg studio 1956, stengods, harpälsglasyr i blått och ljusbrunt, signerad Gustavsberg studio Friberg, Å, höjd 22 cm; smärre repor