227. Eva Englund, skål, Orrefors 1988, Graal

Droit de suite

Objektsbeskrivning
EVA ENGLUND, skål, Orrefors 1988, Graal, dekor av blommor och blad i metallicgrönt och blått mot cerise fond, blå kantbård, signerad Orrefors 982830 Eva Englund EA 1-88 och egenhändig signatur Eva Englund, höjd 24,5, diameter 27,5 cm; två smärre stötskador, ytliga tillverkningsdefekter vid basen