212. Bertil Vallien, "Janushuvud", Kosta

Droit de suite

Objektsbeskrivning
BERTIL VALLIEN, "Janushuvud", skulptur, Kosta Boda 2000-tal, unik, sandgjuten polykrom glasmassa med innesluten dekor av ansikten, signerad KOSTA BODA UNIQUE BVALN 940003 och egenhändig namnteckning B. Vallien, höjd 37 cm inklusive betongsockel ; smärre kantnagg och stötskada, numrering något otydlig