208. Vicke Lindstrand, "Colora", vas, Kosta

Objektsbeskrivning
VICKE LINDSTRAND, "Colora", vas, Kosta 1960-tal, modellen formgiven 1962, underfång i rödbrunt med dekor av rutor, signerad Kosta LH 1672, höjd 18 cm