206. Alvar Aalto, "Savoy", vas, Iittala, Finland

Objektsbeskrivning
ALVAR AALTO, "Savoy", vas, Iittala, Finland 1988, formblåst, signerad ALVAR AALTO 19 / 1988, höjd 60 cm; obetydlig nagg