172. Alice Wallebäck, tillskriven, rölakanmatta

Objektsbeskrivning
ALICE WALLEBÄCK, tillskriven, matta, rölakan, dekor av rutnät i lejongult och stiliserade blommor i blått och rosa, otydligt signerad AW, 242 x 167 cm; smärre slitage