164. Rakel Callander, matta, rölakan

Objektsbeskrivning
RAKEL CALLANDER, matta, rölakan, geometrisk dekor i grönt, beige, gulbrunt och violett, signerad RC, 363 x 265 cm; fransarna med slitage, några fransar saknas