124. Arne Hovmand Olsen, stolar, 4 st., Danmark

Objektsbeskrivning
ARNE HOVMAND OLSEN, "71", stolar, 4 st., Mogens Kold, Danmark 1960-tal, teak, detaljer i jakaranda, mässing och lindat plastband, stämpelmärkta CRAFTMANSHIP MOGENS KOLD MADE IN DENMARK, höjd 77, sitthöjd 44 cm; en stolsits med repor