112. Nils Jonsson, "Monaco", sideboard

Objektsbeskrivning
NILS JONSSON, "Monaco", sideboard, Hugo Troeds Industrier, Bjärnum, 1970-tal, fanerat i jakaranda, dörrar med bakomliggande hyllor och lådor, höjd 78, 190 x 44 cm; något blekt