107. Erik Buck, bar, & 3 barstolar Piet Hein

Objektsbeskrivning
ERIK BUCK & PIET HEIN, bar och barstolar, Dyrlund respektive Fritz Hansen, Danmark 1960-70-tal, fanerad med jakaranda, nedtill med två rödlackerade skåpdörrar, urtag för flaskor, kromade handtag, CITES-intyg medföljer, höjd 105, längd 129 cm, medföljer tre barstolar av stål med sits klädd med svart läder, höjd 78 cm

Ändringar
Barstolarna är formgivna av Piet Hein för Fritz Hansen i Danmark.