106. Bordslampor, 1 par, 1950-tal

Objektsbeskrivning
BORDSLAMPOR, 1 par, 1950-tal, målad plåt i svart och grått, delvis genombruten dekor av hål med mässingsringar, kulfötter i mässing, höjd 40 cm; visst slitage, smärre färgbortfall