88. Alf Svensson, vägglampor, 1 par, Bergboms

Objektsbeskrivning
ALF SVENSSON, vägglampor, 1 par, Bergboms, 1950-tal, modell V-17, fästen av mässing, skärmar av rödlackerad plåt med vardera två ljuspunkter, höjd 29,5 cm; obetydligt slitage