70. Ib Kofod Larsen, "Disponenten", soffa, OPE möbler

Objektsbeskrivning
IB KOFOD LARSEN, "Disponenten", soffa, Olof Persson Möbler, Jönköping, 1960-tal, ben i ek, tre lösa sittkuddar, klädsel i svart läder, höjd 71, längd 180 cm; mindre slitage

LITTERATUR
Jämför Tidskriften Form 1960, s. 418.