61. Greta Magnusson Grossman, fåtöljer, 1 par

Objektsbeskrivning
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, tillskrivna, fåtöljer, 1 par, 1930-40-tal, fast stoppad klädsel i tyg, ben i bok, höjd 78 cm; omklädda, smärre slitage