59. Otto Schulz, soffa, Boet, Göteborg, 1930-40-tal

Objektsbeskrivning
OTTO SCHULZ, soffa, Boet, Göteborg, 1930-40-tal, svängd form, ben i bonad björk, stoppad klädsel i grått tyg, höjd 79, längd 190 cm; bruksslitage