58. Carl Malmsten, byrå

Objektsbeskrivning
CARL MALMSTEN, byrå, fanerad i mahogny med intarsiainläggningar i bl.a. alm och lönn av blomsterslinga, fyra lådor, draghandtag i mässing, brännmärkt CM, höjd 78, 86,5 x 43 cm; mindre slitage