53. Carl Axel Acking, takarmatur, Malmö 1940-tal

Objektsbeskrivning
CARL AXEL ACKING, takarmatur, Bröderna Malmströms Metallvarufabrik, Malmö 1940-tal, perforerade skärmar i mässing med tandade avslut, höjd 88 cm; smärre slitage