40. Tor Wolfenstein, fåtöljer, 1 par, Ditzinger

Objektsbeskrivning
TOR WOLFENSTEIN, fåtöljer, 1 par, Ditzingers, Stockholm 1940-tal, originaltyg i ljusbrun sammet med stoppade knappar i ryggen,märkta med metallbricka Ditzingers, höjd 74 cm; klädseln blekt och med mindre skador