39. Berga möbler, soffa, Sverige, 1940-tal

Objektsbeskrivning
BERGA MÖBLER, tillskriven, soffa, Sverige, 1940-tal, klädd i grön sammet, ben i betsad björk, höjd 73, längd 170 cm; smärre slitage