365. Jacob Felländer, Peoplescape gold

Droit de suite

Objektsbeskrivning
JACOB FELLÄNDER
född 1974
Peoplescape gold
Signerad och daterad Jacob Felländer 2013. C-print silikonmonterat på glas, 50 x 115 cm.

PROVENIENS:
Inköpt direkt från konstnären

Peoplescape gold är tagen under Swedish House Mafias sista världsturné "One Last Tour", 2012 - 2013