363. Fabian Marcaccio, The Rescue of Common Sense

Objektsbeskrivning
FABIAN MARCACCIO
Argentina, född 1963
The Rescue of Common Sense
Signerad och daterad på baksidan Marcaccio -93. Silikongel och olja på tryckt duk, 140 x 127 cm.

PROVENIENS
Anders Tornberg Gallery, Lund
John Post Lee Gallery, New York