362. Enrico Baj, Utan titel

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ENRICO BAJ
Italien, 1924-2003
Utan titel
Signerad Baj. Blandteknik med akryl och rep-applikationer på duk, 92 x 73 cm.
Medföljande äkthetsintyg utfärdat av Michael Hedenius.

PROVENIENS:
Hedenius Konsthandel, Stockholm