309. Lars Englund, Komposition A

Droit de suite

Objektsbeskrivning
LARS ENGLUND
född 1933
Komposition A
Signerad och daterad på baksidan Lars Englund 1960. Laminerat och bemålat papper 61 x 81 cm.

UTSTÄLLD:
Riksförbundet för bildande konst, utställning 218, Konstsäsongen 1959-60, katalognr. 5