291. Tadeusz Kantor, Komposition

Droit de suite

Objektsbeskrivning
TADEUSZ KANTOR
Polen 1915-1990
Komposition
Signerad Kantor. Olja och blandteknik på duk, 60 x 80 cm.
Sannolikt utförd under 1960-talet.