282. Friedrich Schroeder-Sonnenstern, Die monomoralisch

Droit de suite

Objektsbeskrivning
FRIEDRICH SCHROEDER-SONNENSTERN
Tyskland 1892-1982
Die mondmoralische triologie
Signerad och daterad F. S. Sonnerstern 1964. Färgkrita på pannå av papp, 72,5 x 51 cm.