281. Paul Jenkins, Phenomena Shaman's Chalice

Objektsbeskrivning
PAUL JENKINS
USA 1923-2012
Phenomena Shaman's Chalice
Signerad Paul Jenkins samt på baksidan signerad och daterad Paul Jenkins 1987. Akvarell på papper, 110 x 79 cm.

PROVENIENS
Galerie Patrice Trigano, Paris