245. Inge Schiöler, Skutor i hamn

Droit de suite

Objektsbeskrivning
INGE SCHIÖLER
1908-1971
Skutor i hamn, Koster
Signerad Inge Schiöler. Olja på duk, 54 x 46 cm.

PROVENIENS:
Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén, hösten 1999, katalognr 445