24. Harald Notini, bordslampa, Böhlmarks

Objektsbeskrivning
HARALD NOTINI, bordslampa, Böhlmarks, 1940-tal, modell 15774, fot och skärm i mässing, mittstång i trä, märkt 15774, höjd 45 cm; anlupen, visst slitage