214. Einar Jolin, Stockholmsvy med slottet

Droit de suite

Objektsbeskrivning
EINAR JOLIN
1890-1976
Stockholmsvy med slottet
Signerad och daterad Jolin 1972. Olja på duk, 46 x 55 cm.

PROVENIENS
Gåva av konstnären till nuvarande ägares föräldrar