14. Böhlmarks, takarmatur, Stockholm 1930-tal

Objektsbeskrivning
BÖHLMARKS, takarmatur, Stockholm 1930-tal, stomme i vitmetall, tre glaskupor med blästrad dekor, höjd 72, diameter 72 cm; kupornas insida med mindre nagg