127. Barbro Nilsson, "Tånga brun", matta, MMF

Objektsbeskrivning
BARBRO NILSSON, "Tånga brun", matta, Märta Måås-Fjetterström, formgiven 1955, gobelängteknik, signerad AB MMF BN, 286 x 209 cm; fransarna med skador