31. Ansgar Almquist, bordsarmaturer, 1 par

Objektsbeskrivning
ANSGAR ALMQUIST, bordsarmaturer, 1 par, Swedish Grace, 1943, brons i form av palmetter, lösa ljusmanchetter, sockel i trä, signerade A Almquist -43, fyra ljuspunkter vardera, höjd 42 cm; smärre slitage