115. Carl Axel Acking, taklampor, 1 par, Malmö 1940-tal

Objektsbeskrivning
CARL AXEL ACKING, taklampor 1 par, Bröderna Malmströms Metallvarufabrik, Malmö 1940-tal, perforerade skärmar i mässing med tandade avslut, höjd 99 cm; smärre slitage