787. Sergio Camargo, Relief No. 150

Droit de suite

Objektsbeskrivning
SERGIO CAMARGO
Brasilien 1930-1990
Relief No. 150
Signerad och daterad Camargo Paris 1967. Relief i bemålat trä, 27 x 19 cm.
UTSTÄLLD
G. and H., Zurich, 1968
Gimpel Fils Gallery, London, 1968, katalognr 12